HOVOŘILI JSME S NĚKOLIKA ŘEDITELI ŠKOL

Divili byste se, kolik ředitelů škol s námi souzní. Jsou však ve velmi složité situaci.
Na jednu stranu vědí, že roušky jsou o ničem a jejich plošné používání nesmyslné. Stejné děti i s učiteli ve třídách bez roušek a jen, co opustí prostor třídy, setkávají se ti samí lidé na chodbách a roušku si musí posunout přes dýchací cesty.
O manipulaci s rouškami se nemusíme rozepisovat, sami víte, jaký nesmysl "nasaď, sundej, nasaď, sundej" poté do batohu, druhý den z batohu na obličej, to je.
Sami víte, jak se v rouškách těžce dýchá. Mnozí zažili malátnost, nadměrnou únavu, migrény. Kdo má zdravotní problémy, astma, ekzémy, chronické dýchací potíže, alergie apod., trpí zhoršením zdravotního stavu.
Ministerstvo zdravotnictví nemá podloženou studii, že roušky brání šíření infekce. Nezjišťuje si, dopady nošení roušek. Ministerstvo by nemělo nařizovat opatření, jehož efekt je nedoložený a jehož možné zdravotní následky převyšují možná rizika a jsou studiemi doloženy.
Ředitelé škol jsou bombardovány KHS a kontrolami (vyhrožují zavíráním škol), bombardují je vystrašení starší učitelé PROČ VLÁDA NEDODÁVÁ TĚMTO UČITELŮM RESPIRÁTORY?, bombardují je vystrašení a stále zpanikaření rodiče, kteří na ředitele útočí, aby zavřeli školy a nutili děti k rouškám i ve třídách.
ANO I TACÍ JSOU!
Doporučujeme, běžte si s řediteli promluvit. Zjistíte, že najdete společnou cestu. Většina dětí nosí roušky ledabyle pod nosem. Naučte děti, ať nevdechují z roušek ani nosem ani pusou.
Samozřejmě, že se najdou i ředitelé nebo učitelé, kteří děti nutit budou. Dokonce upozorňují školníci nebo uklízečky.
Jak úsměvné, kdo a kde má najednou pravomoci.
Pak je to, milí rodiče, na vás. Buď děti do škol nedáte nebo sepište prohlášení http://stavbeznouze.cz/wp-conte…/uploads/…/09/Prohlaseni.pdf, kterým zodpovědnost případného zhoršení zdravotního stavu převádíte na školu, jako přímého vymahatele nařízení. Škole pak nezbude nic jiného, než další postup řešit s hygienou a ministerstvem.

Made on
Tilda