Jak je to ve skutečnosti v nemocnicích?

Kdo tam ve skutečnosti leží?
Kolik je Vážných případů?
O tom je naše reportáž od Roberta Šmuka, který byl 20.10. 2020 v Thomayerově nemocnici se přihlásit na odběr kvůli svojí práci. Co se ale dozvěděl od zdravotních sester, které potkal venku před budovou ho šokovalo. Situace rozhodně není tak Vážná jak nám tvrdí média. Podívejte se sami na to jaká je pravda. Více Video..

Přikládám článek z 19.10. - Viz níže - Zdroj FB - Thomayerova Nemocnice

Chcete se stát dobrovolníkem?? A zjistit pravdu?

Zajímá Vás více informací z Thomayerovi nemocnice? Jděte na konec stránky.
Video se nahraje cca 14:00
Tři sestry
Rozhovor s ředitelem TN Zdeňkem Benešem o aktuální situaci v nemocnici v souvislosti s koronavirovou epidemií (Novinky.cz)


Navyšování kapacity lůžek, sociální hospitalizace, nedostatek personálu i méně ochoty ze strany veřejnosti. To jsou aktuálně největší obtíže pražské Thomayerovy nemocnice, která se připravuje na nápor nových covid pozitivních pacientů, kterých každým dnem přibývá. Jaký je aktuální stav a co by nemocnici v tuto chvíli nejvíce pomohlo, vysvětlil její ředitel doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

Ředitel nemocnice: Téměř polovina hospitalizovaných jsou u nás bezpříznakoví pacienti

Nemocnice po celé republice navyšují počet lůžek pro covidové pacienty, hospitalizovaných je totiž aktuálně podle ministerstva zdravotnictví přes 3519. Například pražská Thomayerova nemocnice uvolnila pro nakažené celkem 200 míst. Obsazeno měla v pondělí odpoledne téměř z poloviny.

„V současné době máme 97 covid pozitivních pacientů, bohužel ale ta čísla velmi rychle narůstají. Počet lůžek navyšujeme postupně, podle toho, jak pacienti přijíždějí. Nemůžeme si dovolit luxus, abychom tu měli prázdná lůžka," říká ředitel nemocnice Zdeněk Beneš s tím, že do budoucna je nemocnice schopna navýšit kapacitu ještě v řádu desítek lůžek.

Pro zajištění léčby covid pozitivních pacientů už musela nemocnice přetransformovat pracoviště hrudní chirurgie, plicní oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) a oddělení revmatologie. „Museli jsme zredukovat plánované operace, ta oddělení ale dál běží a akutní péče o tyto pacienty je stále zachovaná. Nepřipadá v úvahu, aby pacienti, kterým by hrozilo nebezpečí z prodlení, nebyli odoperováni," ujišťuje ředitel.

Nedostatek personálu mohou nahradit medici i veřejnost
Ještě před začátkem pandemie chybělo v Thomayerově nemocnici zhruba 80 zdravotních sester. „Teď v druhé vlně koronaviru ten problém ještě akceleroval, protože máme aktuálně v domácí izolaci 70 sester a doktorů," vysvětluje nouzi o zdravotnický personál ředitel. Až 90 procent případů nakažení přitom podle ředitele pocházelo z komunitního přenosu. V jarní vlně dokázali vyplnit mezeru v počtu zdravotníků především medici, kteří chodili pomáhat do českých nemocnic jako dobrovolníci i v rámci pracovní povinnosti. „V jarní vlně jsme tu měli 90 mediků, kteří pracovali skvělým způsobem. Teď jich máme asi 15. Takže z velké části čekáme a těšíme se na ně," říká Beneš.

Na lůžkách leží bezpříznakoví pacienti

Podle ředitele komplikuje snahu navýšit lůžka také obrovské množství sociálních hospitalizací. „Máme tu mnoho starších pacientů z různých sociálních domovů, kteří jsou stále ještě pozitivní, ale jinak už jsou vyléčeni a nemají žádné příznaky," vysvětluje Beneš. Jen v samotné Thomayerově nemocnici je momentálně počet případů sociální hospitalizace 40, což je téměř polovina ze všech 97 hospitalizovaných. Tito starší, již bezpříznakoví pacienti obsazují až pětinu všech dostupných lůžek pro covid pozitivní pacienty.

VÍCE v rozhovoru Novinky.cz - https://www.novinky.cz/.../reditel-nemocnice-temer...
Zdroj: Novinky.cz
Datum vydání: 19. 10. 2020
Autor: Natálie Lošková
Vaše TN
PODPOŘTE WEB KREATIVNÍ PŘEVRAT
Přispět můžete libovolnou částku. Děkujeme.
Click to order
Vaše objednávka
Total: 
Vaše Jméno
Váš email.
Payment method
Příspěvek ve skupině.

"Ahoj, pracuji v Thom.nemocnici v Praze......
Bohužel Vám nemohu nyní poskytnout pravdivé informace,neb mám od pondělí dovolenou.
Pracuji na plicní klinice,kde polovina lůźek jsou Covid pacienti,polovina pacienti s plicními potížemi,nezpůsobené Covid-19.
Ale jsem u toho po celou dobu,nebyla jsem v karanténě a ačkoli jsem byla v úzkém kontaktu s pacienty Covid-19,nedostala jsem to.
Když mi dali dovolenou,tak zřejmě situace je stabilizovaná ,jinak by mě z dovolené odvolali.
Při první vlně jsme si nesměli vzít dovolenou nikdo.
Vzhledem,že jsem celé léto pracovala,mám jí teď.
Řeknu jen jedno,nevěřte těm číslům,jsou zmanipulovaná a vše kolem také.
U nás to měla staniční,měla rýmu a jedna sestra,kdy se nemoc poznala až podle testu.
Z mé rodiny,ani známých to nikdo neměl.....nevím,kde ty nemocné berou. "
Made on
Tilda