Nemilí hysterici, věštci apokalypsy a hloupé ovce v panice.
(Petr Och )

bulvárně a poplaš(e)ně vyhlížíte, tupě přebíráte a zesilujete každé číslo, každý lokální nárůst "pozitivity"... a vůbec nerozumíte číslu v kontextu, ani nemoci v kontextu mnoha jiných. Čísla dezinterpretujete a z toho činíte stupidní katastrofické vývody. Čímž děsíte sebe i jiné, a váš strach a stupidita úkoluje politiky k zavádění absurdně přehnaných a nesmyslných opatření.
Nedokážete rozlišovat základní pojmy jako "pozitivita" a "nemoc". Tzv. nakažení jsou pro vás zkažení, i když jim vůbec nic není. Pouze 10% z nich má příznaky nějaké nemoci, většinou s projevy velmi mírné až běžné virózy. Pouze nemnozí mají nepříjemnou nemoc, kombinovanou z jejich dřívějších neduhů a vcelku banálního viru. Jistě, někdo (jako každý rok v historii lidstva) má i velké zdravotní potíže, část z těch oslabených i zemře... většinou na jiné nemoci, pouze s dodatkovou cedulkou "covid pozitivní". Takové zahrnete do falšované statistiky "úmrtí na covid", přičemž jde o běžná úmrtí, pouze s vylhaným příznakem 'covid'. Celková úmrtnost v naší republice ale kupodivu nijak nevybočuje z obvyklého průměru. Přesto každý vrcholek v grafu je doprovázen vaším kvičením a vřískotem, věštbami, že "už je to tady, teď už konečně přijdou ty tisíce mrtvol a mrazáky na ulicích". Jako jelita hovoříte o excesu...
Jenže vše je v normě! Neukazujte jen na aktuální nárůst nebo číslo, ale podívejte se na všechny roky a vývoj po celý rok. Jste neskutečně hloupí a trapní... vidíte selektivně, krátkozrace hodnotíte bez kontextu, nespravedlivě přeháníte.
Když věštíte absurdně vysoká čísla mrtvých za tento rok (až budou statistická data), máte u toho křišťálovou kouli VĚŠTCE APOKALYPSY? Vy snad víte, jak se to bude další týdny vyvíjet, při klesající pozitivitě už druhý týden? Vy snad víte, že tohle není vrchol, od něhož to bude jen klesat? Jako mnoho těch vrcholů dříve... viz graf. Jenže podle vás je zrovinka to dnešní číslo "exces"... šíleně vysoké.

Ječeli jste stejně jako dnes i od 1. do 10. týdne 2013, kdy byly "excesy" větší?
Ječeli jste stejně jako dnes i od 1. do 7. týdne 2017, kdy byly "excesy" větší?
Ječeli jste stejně jako dnes i od 6. do 13. týdne 2018, kdy byly "excesy" větší?
Ječeli jste stejně jako dnes i od 4. do 8. týdne 2019, kdy byly "excesy" větší?
Ječeli jste stejně jako dnes i 14. týden 2013, kdy byl "exces" větší?
Ječeli jste stejně jako dnes i 33. týden 2015, kdy byl "exces" větší?
Ječeli jste stejně jako dnes i 31. týden 2018, kdy byl "exces" větší?

NOSILI JSTE ROUŠKY, DESINFIKOVALI SE A STRAŠILI ÚMRTÍMI? - Pokud ne, tak proč?!! Neměli jste i tehdy věštit z kávové sedliny jak zle dopadne rok? Neměli jste i tehdy prosadit vyhlášení epidemie a pandemie, plus 2x během jednoho roku prodlužovaný nouzový stav, terorizování lidí, ukradení práv a svobod, ukradení Velikonoc i pohody Vánoc, ničení ekonomiky, desetitisíců firem, pracovních míst, pro záchranu pár načatých nemocných? Proč jste to nedělali? PROČ?
Na Covid-19 nezemřel ještě ani jeden člověk. Pouze s diagnostikovanou pozitivitou testu na nějaké úseky jakési RNA. Nic víc nebylo prokázáno.
Je směšné a trapné to vaše temné věštění černokněžníka s křišťálovou koulí. Já nevěštím. Jen kvalifikovaněji aproximuji a logicky uvažuji o (již vyčerpané) zásobě zdravotně načatých v populaci. Je zcela evidentní, že finální roční úmrtnost bude prostě průměrná, kolem 109 tisíc, V ČEMŽ JE ALE ZAPOČTENO BOHUŽEL I VÁMI PANIKÁŘI ZAVINĚNÝCH 2,5 tisíce sebevražd nad normu, a asi stejný počet zemřelých navíc kvůli odkládanému a odmítnutému vyšetření a léčení (protože jste vzbudili hysterický strach a pozornost i kapacity idiotsky dostává jen corona. Nebýt hlupáků a jejich všeobecné i mediální paniky, byla by tedy úmrtnost ještě nižší (-5000), takže podprůměrná, a to v době "smrtící pandemie"
Dále si pak můžete přičíst zbytečné mnohamiliardové náklady a tyranizování lidí s rouškami a desinfekcí, s karanténami, vynuceným OČR a s nevzděláváním i demoralizováním dětí a mládeže, sníženým výdělkem, nezaplacenými splátkami hypoték ap., s rodinnými tragédiemi (exekuce, rozvraty), rok trvající redukci kvalit života, desetitisíce zmařených celoživotních snah a investic, zničených podniků kvůli zbytečným omezením. Snížený růst ekonomiky státu i daňový výnos, naopak půlbilionový schodek (a bude hůř). A to vše kvůli vám, hysterickým vyděšeným klientům hloupých politiků, kteří nám to na vaši zakázku udělali. Samozřejmě se ty dluhy promítnou i do snížených rozpočtů dalších let pro zdravotnictví (nejen), s důsledkem horší léčby a větší úmrtnosti i v těch dalších letech (tyto mrtvé si samozřejmě přičtěte na své konto!). Také se projeví zničené,již neexistující firmy, nezaměstnanost, snížení mezinárodní obchodní výměny, útlum výroby, cestování, atd. A samozřejmě zatěžující splátky dluhu s úroky... to se potáhne po generace.
Děkujeme, tupí stádní vyděšenci a apokalyptici. Váš sobecký strach o váš mizerný živůtek nás ostatní vyšel pěkně draho! A bohužel ještě vyjde... A vaše falešná, moralizující a vyděračsky-manipulativně předstíraná starost o jiné nemohla a nemůže zachránit žádné životy. O tom nerozhodujete vy - délku života neurčuje člověk, nýbrž příroda, Bůh. A to vy nejste.
Made on
Tilda