hospodářské noviny
Odpověď za Hospodářských novin na můj včerejší dotaz médiím: (české noviny)
(zdroj)

Dobrý den,

také nejsem z nouzového stavu nadšená, ale bohužel nejde jen o počty nakažených, ale spíš o to, že během 2 týdnů nebude péči o covid pacienty zvládat náš zdravotnický systém. To je bohužel holý fakt:
10:22|Mezi hlavními důvody, proč má vláda vyhlásit nouzový stav, je přijetí opatření, která pomohou zastavit raketový růst počtu nakažených, uvedl Prymula

Nárůst ohrožuje kapacitu zdravotnických zařízení. Nouzový stav potřebuje i proto, aby mohla zapojit studenty medicíny. Řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula.
s pozdravem
Kateřina Vesecká
vedoucí sekretariátu redakce

Moje reakce:

Dobrý den, paní Vesecká.
Pokud si dobře pamatujete, podobnou prognózu (a ještě mnohem drastičtější) na nás chrlil před 14 dny pan Flégr? Jaká je nyní realita s jeho exponencionílní křivkou? Je to směšné divadlo a jak pan Flégr, tak pan Prymula by měli být postaveni před soud pro šíření poplašných zpráv. Nebo máte pocit, že se něco z těchto zaručených prognóz naplnilo?
Nárůst ohrožuje kapacitu zdravotnických zařízení. Nouzový stav potřebuje i proto, aby mohla zapojit studenty medicíny. Řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula. – přijde Vám zcela logické, zastavit výuku proto, že ve školách hrozí „nákaza", ale vyhnat studenty do provozu je v pořádku? Přece tohle už samo je logický nesmysl, nad kterým se stojí pozastavit. Jediné číslo, na které se máte všichni zaměřovat je smrtnost a ta je MINIMÁLNÍ a skoro zanedbatelná. Hlavně nikdo neumřel na tento „smrtící vir", ale na své dlouhodobé nemoci stejně tak, jako by na ně zemřel, kdyby chytnul silnou chřipku. To jsou slova lékařů a nejsou z mé hlavy. Navíc většina pacientů s podezřením na „smrtící" Covid pouze zabírá lůžka a za pár dní (2-3) většinou odchází, protože se zázrakem uzdraví. Opět slova lékařů. Potom je logické, že personál nemůže zvládat takovou masu lidí, kteří už ani nemají selský rozum a s kdejakou horečkou utíkají do nemocnic. A kvůli tomu nouzový stav? Myslíte to vážně, že nad tím vůbec uvažujete reálně?


Pokud věříte pohádce o tomto viru a o tom, co Vám sdělí Prymula, je mi líto, že nemáte jako novinář nestranný nadhled a že nedáváte prostor i opačným stranám. Je to tak smrtelný virus, že si jako zdravý člověk musím udělat test, abych zjistil, jestli ho mám ☹. V tomhle celém je pravda.

Pěkný den a selskému rozumu zdar
Made on
Tilda