Blokace názorů... konec svobody na Facebooku.
Cenzura, nebo likvidace protivládních názorů?


Na sociálních sítích je mnoho skupin v kterých se sdružují lidé s podobnými názory na určité věci. Mnoho skupin se svými názory a příspěvky hraničí doslova s extremismem. I přes různá varování a upozornění tyto skupiny fungují bez problémů dál. Tím děsivěji potom působí nedávné zrušení Facebookové skupiny Občanská neposlušnost.

Skupina sdružovala lidi z celé České republiky kterým se nelíbil současný stav v zemi. Tito lidé zde sdíleli své zkušenosti, skutečné příběhy, poznatky, názory, dokonce i právní rady Jak se bránit proti nezákonným postupům vlády a úřadů. "Už jsme nebyli jen anonymní skupinou o pár tisících členech.

Naše příspěvky měli, podle statistik Facebooku, dosah milionů shlédnutí denně, náš hlas byl slyšet po celé republice, o akcích a demonstracích které jsme pořádali, nebo se na nich jen podíleli, se mluvilo v televizi, v rádiu, psalo se o nich v novinách." To říká jeden z, teď už bývalých, správců skupiny. Taková protivládní síla už pochopitelně nemohla uniknout pozornosti Prchalova gangu, a tento ji nadále nemohl nechat bez kontroly. Moderátor zrušené skupiny k tomu uvádí " V takovém počtu lidí, jaký se denně do skupiny hlásil, je vždy nějaký troll, kterému jde jen o to, aby skupinu rozeštval a zdiskreditoval. Byly to desítky případů denně, kdy jsme žádosti odmítali, mazali příspěvky, nebo je rovnou neschvalovali.
Neustále jsme se snažili rozšiřovat síť moderátorů, kteří by na zveřejňované příspěvky dohlíželi. I tak nám občas nějaký nevhodný příspěvek proklouzl mezi prsty. Rozhodně nikdy nešlo o příspěvky rasistické, xenofobní, nebo jiný podobný extrém. Na každé upozornění od Facebooku jsme ihned reagovali. V naprosté většině případů šlo o cílenou provokaci.
Ti nastrčení lidé nás zahltili velkým množstvím nesmyslných příspěvků, a když se jim některý podařilo protlačit přes moderátory ke zveřejnění tak ho okamžitě nahlásili Facebooku jako nevhodný." Skupina i přes tyto komplikace nadále fungovala a hledala řešení současné situace. Pochopitelně čím aktivnější lidé ze skupiny byly tím větší Byla snaha skupinu zrušit, až se to nakonec podařilo. "Ten osudný příspěvek jsem schvalovala já.
Nenapadlo mě, že by to video mělo tak zásadně porušovat zásady Facebooku. Zjistila jsem že je zveřejněné v několika dalších skupinách naprosto bez problémů. krátce po jeho zveřejnění, nás správce informoval že skupina byla Facebookem trvale zablokována právě kvůli tomu tomuto příspěvku který jsem schválila. Poté bylo video postupně staženo i z ostatních skupin ale žádná z nich zrušena nebyla. Moc mě to mrzí, nemohu se zbavit pocitu že skupina byla zrušena kvůli mé chybě." vyjádřila se bývalá moderátorka. Správce skupiny to vidí poněkud odlišně a je přesvědčen že ke zrušení skupiny by dřív nebo později došlo na základě jiného příspěvku a moderátorku z pochybení nijak neobviňuje. "
Ta snaha o zrušení skupiny už tady byla delší dobu zcela evidentní. Bylo znát, že někomu opravdu hodně vadíme a to i ze soukromých zpráv, které moderátorům a správcům skupiny chodili." Takže se zdá, že obavy mnoha lidí o svobodu slova a svobodu jako takovou, v naší republice se pomalu naplňují. Skupina ON- kreativní převrat, byla možná jen první z mnoha ale všichni kdo za touto skupinou stály mají jasno v jedné věci. Rozhodně nás to v ničem neodradilo naopak. Pokud jim skupina stála za tu námahu, pak je jasné že zde byla zveřejňována pravda kterou by lidé měli slyšet. Ale my nepřestaneme budeme pokračovat začneme znovu a čím víc se nás budou snažit umlčet tím víc příznivců přivedou na naši stranu. Tolik tedy shrnutí osudu jedné Facebookové skupiny a vzkaz jejich tvůrců celé vládě a záškodnickému PR teamu.
PRAHA 27.9. 2020
Demonstrace proti Korona fašismu
Místo: Palackého náměstí
Made on
Tilda